Ako to všetko začalo

Na začiatku je príbeh dvoch kočiek-priateliek, ktoré ochutnávali život, cestovaním spoznávali svet a popritom všetkom rozmýšľali, ako by mohli robiť niečo, čo by ich skutočne bavilo. Skúsili rôzne veci ale prelomový bol výlet na Krétu, kde zistili, kam ich to ťahá čo chcú robiť. Bola to Jitka, ktorá sa stále deň čo deň vracala k jednému stánku, ktorý ju priťahoval svôjou omamnou vôňou. Boli to ručne robené mydlá, ktoré pred 14-timi rokmi priviedli Jitku na cestu kočky mydlárky. K jej nadšeniu sa pridala aj kamarátka Johana a obe dodnes tvoria jadro a dušu Mydlárny u dvou koček. V Hradci Králové varia úžasné mydlá, ktoré si našli cestičku aj na Slovensko.

Moja cesta k týmto mydlám začala náhodnou kúpou jedného z nich. Oslovilo ma svojím hravým obalom a krásnou vôňou. Bola to láska na prvý pohľad aj prvý dotyk. Po dôkladnom vyskúšaní mydla celou rodinou som zašla  zakúpiť ďalšiu „príchuť“ so zámerom overiť si, či sú aj ostatné mydlá rovnako úžasné ako to jedno.

Boli 🙂

V tej chvíli bolo rozhodnuté. Chcela som výrobcu viac spoznať a hlavne zistiť, či by som si mohla mydlá kúpiť cez nejaký eshop u nás na Slovensku, kde by som mala možnosť väčšieho výberu. V tomto období sme sa celá domácnosť snažili ešte viac posunúť k minimalizovaniu odpadu a obalov a mydlá začali byť pre nás plnohodnotnou náhradou sprchových gélov a šampónov zabalených v plastových obaloch. Mydlá zabalené v minimalistickom papierovom obale, ktorý sa dá navyše recyklovať, boli ďalším krokom prechodu našej rodiny na cestu k trvalej udržateľnosti. Moje nadšenie bola natoľko silné, že som sa rozhodla osloviť kočky mydlárky s ponukou na spoluprácu. Na oboch stranách nechýbala úprimná radosť z nápadu a po osobnom stretnutí sme sa rozhodli pokračovať v príbehu Mydlárny u dvou koček a vytvorili sme jeho slovenskú dcéru – Mydláreň u dvoch kočiek.

Dúfam, že vám naše mydlá rozjasnia deň a každá očista bude pre vás príjemným zmyslovým zážitkom prinášajúcim osvieženie tela aj duše.

Marianna

Takto naše mydielka vyrábame...

Naše mydlá sú vyrábané šetrnou metódou za studena.
Táto metóda umožňuje rastlinným olejom použitých v našich mydlách zachovať si všetky výživné látky, minerály a vitamíny. Vďaka použitiu vonných esenciálnych olejov majú naše mydlá aromaterapeutické liečivé účinky a priaznivo ovplyvňujú naše zmysly, telo aj psychiku.

Mydlá z rastlinných olejov nevysušujú a nezbavujú pokožku prirodzeného ochranného filmu, naopak, po umytí zostáva pleť jemná, vláčna a pružná.

A pri výrobe mydiel používame

Rastlinné oleje: olivový, kokosový, mandľový, avokádový, jojobový, palmový, z palmových jadier, konopný, nechtíkový, ricínový, repkový, bambucké maslo.
Vonné esenciálne oleje: 100% prírodné výťažky z levandule, šalvie, pačuli, ylang-ylangu, pomaranča, mandarinky, cédru, škorice, klinčeku, limetky, mäty, litsea cubeby, rozmarínu, tymiánu a celej rady ďalších.
Množstvo výživných látok: kvet levandule a nechtíka, list žihľavy, aloe vera, 70% čokoládu, med, ovsené vločky, šungit, soľ z mŕtveho mora, marocký íl, kaolín, polentu, atď…
Prírodné farbivá: zemité hlinky, betakarotén, oxidy, škoricu, čierne uhlie a ďalšie.

Galéria na mydlách - autorky našich obalov

Myšlienka dať mydlám obal od rôznych výtvarníčok sa zrodila náhodne a nečakane, na samom začiatku Mydlárne u dvoch kočiek. Prvý obal sa k mydlám dostal hádam tou najprirodzenejšou cestou akou mohol – prišiel z popudu spokojnej zákazníčky, ktorá bola zhodou okolností aj šikovnou vytvarníčkou.
Po pár dňoch mydlenia mydlami z Mydlárne u dvoh kočiek sa ozvala Lucie Čapková, že by rada vytvorila obal na mydlá, ktorými bola nadšená. Slovo dalo slovo a ona ušila obal na 14 mydiel.
Obaly od Lucie su označené v našom eshope, priamo pri zobrazenom produkte.
Ak vás zaujal jej výtvarný prejav, pripájam aj jej webovú stránku, kde si môžete pozrieť jej ďašie diela : http://www.naparezu.cz

Obaly druhej rady nových mydiel boli zverené v duchu galérie na mydlách ďalšej výtvarníčke. Je ňou Jana Soběslavová, ktorá sa okrem maľby venuje mnohým ďalším témam, napríklad keramickej tvorbe, ktorá je rovnako krásna a hravá ako jej obaly pre mydlá Mydlárne u dvoch kočiek.
Ak vás Janine obaly zaujali, pozrite na jej stránku a presvedčte sa o tom sami.
Obaly od Jany su označené v našom eshope, priamo pri zobrazenom produkte.

http://jeedesign.cz/

Čas šiel a kočky mydlárky sa pohrávali s myšlienkou pozvať do galérie na mydlách ďalšieho umelca. Keďže práce Lucie Ernestovej im boli dôverne známe, netrvalo dlho a rozhodli sa obliecť do jej krásnych ilustrácií aj mydlá z Mydlárne u dvoch kočiek. Svetlo sveta uzrelo sedem nových obalov na mydlá a všetky krásne a snové obaly na éterické oleje.
Obaly od Lucie su označené v našom eshope, priamo pri zobarazenom produkte.
Jej ďalšiu tvorbu si môžete pozrieť na:

Home